Kurutulmuş ürünler

Sağlıklı abur cuburlar…

Her ürünümüz ile gıda üretim ve işlemede kullanılan kimyasallara kafa tutuyor ve katkısız, şekersiz, doğal halleri ile sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.

 

İşte Armut kurumuz. Özel olarak yemelik armutları toplayarak dilimlediğimiz ürünümüz tadım sonrası aldığımız yorumlarda yüzde yüz beğeni almaktadır. Günümüzde beslenme sırasında aldığımız zararlı şeker miktarını armut kurusu sayesinde rahatlıkla azaltabiliriz. Çocuklarımızın beğenisini hemen kazanan armut kurumuz hepimiz bir şifa deposudur.

Armut kurusu içeriğindeki vitaminler çok zengin olduğundan kan yapıcı özelliği bulunur. Ayrıca kanın temizlenmesine yardımcı olur. Armut kurusu vücuttaki bütün salgı bezlerini çalıştırdığı gibi böbreklerin düzenli çalışmasını da sağlar. Yüksek tansiyonu düşürücü, idrar söktürücü ve sinirleri rahatlatıcı özellikleri de bulunur.

Hamile kadınlar rahatlıkla armut kurusundan faydalanabilirler. Armut kurusu çok lezzetli, besleyici ve kalorisi azdır. Lifli yapısı sebebiyle uzun süre tok tutar ihtiyacınız olan enerjiyi sağlamaya yardımcı olur.

 

Güzel Tarifler

Diyettesiniz malum. Ara öğün geldi ve ne yapsam diye düşünüyorsunuz. Bir kase yoğurt alın içine armut dilimlerinizi parçalayarak atın ve karıştırın. En lezzetli ve görüntüsü gözünüze hitap eden ferahlatıcı ara öğününüz olsun..

Çayın kahvenin yanında ikram edin. Misafirleriniz ikramınızın zenginliği ve sunum güzelliği ile emin olun çok etkilenecektir.

Çantanızdaki en sağlıklı aburcuburdur.  Yolda, işyerinde ve evde atıştırmalığınız sağlam paketi ile hemen elinizin altında kullanıma hazır.

Ders çalışırken, TV izlerken, oyun oynarken yanında olsun. Beslenme çantalarında bulundurun. Parka çıkarken yanınıza alın. Ağlayan minnaklarınızın ( Çiğneme alışkanlığına dikkat ederek)  eline verin oyalansın. Zamanla daha da çok oturacak olan sağlıklı aburcubur alışkanlığı sayesinde hem daha sağlıklı olacak hem de bilinçli beslenmede bir birey daha yetiştirmiş olacaksınız.

İşyerinde, evde, yada spor yaparken içeceğiniz içme suyunuzun içine birkaç dilim armut atarak aromasının suya salınması ile daha keyifli bir su tüketimi sağlayabilirsiniz.

Çay sevenler ;Kurutulmuş narenciyelerimizden yapacağınız karışık çayı listenizin başında yer almaya talip.

Keklerinize, pastalarınıza, kurabiyelerinize ilave edin. Aroması ve görseli müthiş.

Yemeklerde kullanın.

Ya da daha fazlası için damak zevki ve hayal gücünüzden yararlanın.

Yeni ve lezzetli tariflerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Sağlıklı bedenler için sağlıklı beslenelim.