Kurutulmuş ürünler

Sağlıklı abur cuburlar…

Her ürünümüz ile gıda üretim ve işlemede kullanılan kimyasallara kafa tutuyor ve katkısız, şekersiz  doğal halleri ile sizlere ulaştırmak için çalışıyoruz.

Duymuşsunuzdur muhakkak Köyceğiz gırmantinini. Hani o turuncunun en yoğun rengiden oluşan, kokulu ve çekirdekli mandalin. Paketi açtığınızda duyacağınız koku sizi bizim narenciye bahçesindeymiş gibi hissettirecek.

Mandalina günlük almanız gereken C vitamininin %80 ini karşılar. Doğal antioksidandır. Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Saçları güçlendirir ve parlaklık sağlar.

Karnınızı tok tutar. Beslenme diyetiniz ile beraber kilo vermenize yardımcı olur. Kan basıncınızı düşürür. Kolestrolü düşürür.

Mandalina içindeki vitaminler ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direnç seviyesini yükseltir ve mandalina C vitamini ile kalp hastalığı riskini azaltır. Ayrıca zengin bir C vitamini kaynağı olduğu için cilt için faydalıdır. Cilde çok faydalıdır. Cildimizi onarır ve gençleştirir.

İçeriğindeki A vitamini ile kemik ve göz sağlığına iyi gelen mandalina protein açısından zengin bir kaynak olduğu için hücrelerin sağlıklı büyümesini sağlar.

Mandalina faydaları ile uykusuzluk çekenlere de yardımcı olur ve rahat uyumayı destekler. Ayrıca vücuttaki demir emilimini hızlandırmak mandalina özellikleri arasındadır.

Şekerli bir besin olduğu için diyabet hastalarının uzak durduğu mandalina ve diyabet ilişkisi ise düşünüldüğü gibi olumsuz değildir. Aksine mandalina gün içinde doğru zamanda yendiğinde kan şekerini kontrol altında tutmayı sağlar.

Güzel Tarifler

Kahvaltınızda; lor peyniri ile enfes bir lezzet yaratıyorlar. Ayrıca görseli de mükemmel oluyor. Lor peynirinizi kalıpla keserek mandalinanızın üzerine koyun. İsterseniz bunu ceviz parçaları ile taçlandırın, süsleyin. İşte mükemmel sunum masanızda.

Diyettesiniz malum. Ara öğün geldi ve ne yapsam diye düşünüyorsunuz. Bir kase yoğurt alın içine mandalinanızı parçalayarak atın ve karıştırın. En lezzetli ve görüntüsü gözünüze hitap eden ferahlatıcı ara öğününüz olsun..

Çayın kahvenin yanında ikram edin. Misafirleriniz ikramınızın zenginliği ve sunum güzelliği ile emin olun çok etkilenecektir.

Çantanızdaki en sağlıklı aburcuburdur.  Yolda, işyerinde ve evde atıştırmalığınız sağlam paketi ile hemen elinizin altında kullanıma hazır.

Ders çalışırken, TV izlerken, ya da ufaklıklar oyun oynarken yanında olsun. Beslenme çantalarında bulundurun. Parka çıkarken yanınıza alın.

Kabuklu ve kabuksuz mandalina cipsleri ayrı ayrı paketlenmiştir. Damak zevkinize göre seçim yapmalısınız. Vitamini kabuğunda deyip aromasının tavan yaptığı şekilde cips olarak tüketebilirsiniz.

Ya da dilim dilim ayrılarak kurutulan mandalinamızın size vermiş olduğu yeme zevkini doya doya yaşayın. Emin olun çok seveceksiniz.

İşyerinde, evde ya da spor yaparken içeceğiniz içme suyunuzun içine birkaç dilim kabuklu mandalina atarak aromasının suya salınması ile daha keyifli bir su tüketimi sağlayabilirsiniz.

Çay sevenler; Kurutulmuş narenciyelerimizden yapacağınız karışık çay listenizin başında yer almaya talip.

Keklerinize, pastalarınıza, kurabiyelerinize ilave edin. Aroması ve görseli müthiş.

Yemeklerde kullanın.

Meze olarak hem pratik hemde zengin görseli ile kaliteli bir sunum olacaktır.

Ya da daha fazlası için damak zevki ve hayal gücünüzden yararlanın.

Yeni ve lezzetli tariflerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Sağlıklı bedenler için sağlıklı beslenelim.